31/10/2010 - 19:44

Α.Ε.Λ.ΚΑΛΛΟΝΗΣ- ΦΩΚΙΚΟΣ : 2-2

Ούτε τώρα κατάφερε η Α.Ε.Λ.Καλλονής να πάρει το τρίποντο μέσα στο γήπεδο της και μάλιστα βρέθηκε δύο φόρες πίσω στο σκόρ.Ο Φωκικός που έπαιζε με 10 παίκτες σχεδόν σε όλο το β' μερος αιφνιδίασε την Καλλονή και μπήκε δύο φορές μπροστά στο σκόρ.Ας τα δούμε τα πράγματα από την αρχή. Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 13' λεπτό έγινε η πρώτη φάση του αγώνα.Μέσα στην περιοχή της Καλλονής βρέθηκε ο Κανελόπουλος και άνοξε το σκόρ για τον Φωκικό. 0-1 Στο 20' λεπτό η πρώτη φάση για την Καλλονή.Ο Πετρουζέλλης μπήκε στην περιοχή του Φωκικού και έφερε το μάτς στα ίσια. 1-1 Στο 30' λεπτό μεγάλη φάση για την Καλλονή αλλά ο Μακρίδης δεν τα κατάφερε. Στο 40' λεπτό νέα μεγάλη φάση για την Καλλονή αλλά το σουτ του Βλαστέλλη απέκρουσε ο γκολκίπερ του Φωκικού. Στο 45΄λεπτο χαμένη ευκαιρία για τον Φωκικό. Β ' ΗΜΙΧΡΟΝΟ Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Κανελόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία να βάλει μπροστά τον Φωκικό. Στο 7 ' λεπτό ο Φωκικός μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καλλέργη με δεύτερη κίτρινη. Στο 9 ' λεπτό ο Αποστολίδης χάνει μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Στο 12' λεπτό ο Φωκικός ξαναμπήκε μπροστά στο σκόρ με πλασέ του Θωμόπουλου. 1-2 Στο 17' και στο 25' λεπτό ο γκολκίπερ του Φωκικού έσωσε την ομάδα του από την ισοφάριση. Στο 34' λεπτό ο Μακρίδης πιάνει σούτ και φέρνει το μάτς στα ίσια για την Καλλονή. 2-2 Στο 45' λεπτό νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καλλονή και κάπου εκεί άρχισαν τα πράγματα να παίρνουν άσχημη τροπή αλλά τα πνεύματα ήρεμησαν γρήγορα.Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ( με πολλά λάθη ) βρήκε και τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.Σίγουρα χαρά στον Φωκικό και προβληματισμό στην Καλλονή. ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΑΕΛΚ: Μάππας, Σεμπέκος, Χατζηκυριάκος, Βαλλιός, Αποστολίδης, Μπακάλης, Πετρουζέλλης, Καρτάλης, Βλαστέλλης, Μακρίδης, Μήτσης ΦΩΚΙΚΟΣ: Παρασκευάς, Θωμόπουλος, Κώτσαρης, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σκαρίππας, Δήμας, Καλλέργης, Κουμπρόγλου, Ταμπάκης, Κανελόπουλος Την μετάδοση για το Ράδιο Καλλονή έκανε ο Θεόφιλος Μιζίκας. πηγη: ΡΑΔΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗ