Αθλητικά

02/04/2017 - 17:51

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλονή 1-0

Με τέρμα του Βουκομάνοβιτς στο 87', η Αναγέννηση Καρτδίτσας πήρε ένα σημαντικό τρόποντο κόντρα στη Καλλονή η οποία πλέον βλέπει τα πράγματα να δυσκολεύουν πάρα πολύ...

Οι γηπεδούχοι, επικράτησαν 1-0 και πήραν ακόμα μεγαλύτερη ανάσα στην προσπάθειά τους για παραμονή στην κατηγορία, με τους φιλοξενούμενους να μπλέκουν για τα καλά πλέον...

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες με την ομάδα της Αναγέννησης να είναι ελαφρώς πιο απειλητική αλλά ως εκεί. Το 0-0 ήταν πραγματικά η εικόνα της αναμέτρησης, ενός μέτριου αγώνα χωρίς φάσεις, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη θέληση.

Αφού λοιπόν απείλησαν κάποιες φορές, στο 85' είχαν την μεγάλη στιγμή με τον Νιτατά να σημαδεύει το δοκάρι μετά από δυνατό του σουτ. Τελικά, το γκολ ήρθε στο 87'. Τότε ο Δημόπουλος σέντραρε στον Βουκομάνοβιτς ο οποίος με κεφαλιά έγραψε το 1-0 και λύτρωσε την Αναγέννηση!

Οι συνθέσεις:

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Ζδράβος (72’ Τσόπελας), Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Σμίλτος, Ντάνκουα (46’ Τζέκος), Τσιλούλης (61’ Βουκομάνοβιτς), Ντιατά, Μπιτέλης, Χαλκιαδάκης

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Δημήτρης Γαβαλάς): Παπαδόπουλος, Ρεπετσάς, Σάββα. Ευαγγελιδάκης, Μέγκαχεντ, Αγριμάκης, Γιουκαρής (84’ Τζελίδης), Λίταινας, Σβόγιτς, Λαμπράκης (58’ Σοφιάνης), Σισέ (83’ Ναούμ).