29/05/2011 - 22:23

Έχασε ο Όλυμπος Αγιάσου στη Λήμνο...το καράβι για την άνοδο στη Δ' Εθνική

Τον τίτλο του… Υπερπρωταθλητή Λέσβου κατέκτησε ο Ηρακλής Ατσικής και ύστερα από 20 χρόνια θα αγωνιστεί και πάλι στη Δ’ Εθνική.
Ο πρωταθλητής Λήμνου επικράτησε και στον επαναληπτικό του τελικού για την ανάδειξη του Υπερπρωταθλητή του Ολυμπου Αγιάσου με το ευρύ 6-1 και κέρδισε την επιστροφή του στη Δ’ Εθνική. Την περασμένη Κυριακή (22/5) ο Ηρακλής νίκησε στη Μυτιλήνη τον Ολυμπο 2-1, ενώ μια εβδομάδα μετά στον επαναληπτικό που έγινε στη Λήμνο, επιβλήθηκε με 6-1. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 5-0, με τους παίκτες του Ηρακλή να είναι καταιγιστικοί. Ο Φώτης Κρίκης σημείωσε χατ τρικ (3’, 19’, 43’), ενώ δίχτυα βρήκαν και οι Λίμα (8’), Στρατής Κρίκης (38’) και Κουκουλήθρας (83’). Το γκολ της τιμής για τον Ολυμπο σημείωσε στο 62’ ο Τσαγκλάκος. Στο 76’ Γαρουφάλου του Ηρακλή αποβλήθηκε απευθείας γιατί χτύπησε αντίπαλο. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίκτες και τους οπαδούς του Ηρακλή Ατσικής να στήνουν γλέντι, ενώ οι σαμπάνιες άνοιγαν η μια μετά την άλλη, καθώς μετά από 20 χρόνια και την περίοδο 1991-92, ομάδα της Λήμνου θα αγωνιστεί στη Δ’ Εθνική. Μανώλης Λαγουτάρης
Συντάκτης:  Onsports Team