24/10/2010 - 17:49

Χαϊδάρι - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-1 (Ατυχία στο 92΄ ισοφάρισε το Χαϊδάρι!!!)

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

24/10 Χαϊδάρι-Αιολικός 1-1
Ο αγώνας λεπτό  προς λεπτό: 90+3'] Λήξη αγώνα, Χαϊδάρι - Αιολικός 1-1 [90+3']Απίστευτο χαμένο τετ α τετ του Πέτρου Νταλαμπέκη για το 1-2... [90+2']ΓΚΟΛ! To Χαϊδάρι ισοφάρισε σε 1-1... [85']Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αιολικό. Στη θέση του Διονυσάτου περνά ο Δουνιάς Σχόλιο αγώνα ~ Με πολλές υποδείξεις φάουλ έξω από την περιοχή του Αιολικού συνεχίζεται το ματς. Το Χαϊδάρι έχει καλή ανάπτυξη στο χώρο του κέντρου, δυσκολεύεται ωστόσο να μπει στην περιοχή της ομάδας της Μυτιλήνης, με τους παίκτες του Κοκκινέλλη να κλείνουν τους διαδρόμους. Λιγότερο από 10 λέπτα, χωρίς τις καθυστερήσεις στο ματς... [73']Αλλαγή για τον Αιολικό. Στη θέση του Μουτζούρη, μπαίνει ο Π. Βουργουτζής [70']Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αιολικό να "καθαρίσει" το ματς μέσα στο Χαϊδάρι. Σε μια υποδειγματική αντεπίθεση, ο Πέτρος Νταλαμπέκης έγινε ο τελικός αποδέκτης της μπάλας, όμως νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα Μώτο, ο οποίος κράτησε "ζωντανή" την ομάδα του... [67']Αλλαγή για τον Αιολικό, στην θέση του εκνευρισμένου Μιχαλάκη, πέρασε ο Τσιταντίνος [66'] Κίτρινη κάρτα στον Άκη Μιχαλάκη, που δείχνει δυσαρεστημένος με την απόφαση του διαιτητή Σχόλιο αγώνα ~ Οι γηπεδούχοι έχουν ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή τους και προσπαθούν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο ο Χάρης Αλυσανδράτος φώναξε "παρών" όποτε χρειάστηκε στα 65 πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Ο Αιολικός προσπαθεί να αποκρούσει τα κύμματα επιθέσεων του Χαϊδαρίου, ώστε να διατηρήσει το προβάδισμα στο σκορ από το πολύτιμο γκολ του Μάκη Μουτζούρη, που χωρίζει τις δύο ομάδες στο "Τάκης Χαραλαμπίδης"... [63']Νέα μεγάλη επέμβαση του Αλυσανδράτου σε σουτ του Γκουντελίτσα αυτή τη φορά, ο οποίος νικήθηκε εντυπωσιακά από τον τερματοφύλακα του Αιολικού, που κρατά ανέπαφη την εστία του [61']Το Χαϊδάρι φτάνει πολύ κοντά στην ισοφάριση, όμως το σουτ του Αποστολου απομακρύνει με όμορφη επέμβαση ο Χάρης Αλυσανδράτος [56']Νέα ευκαιρία για την ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη, με τον Άκη Μιχαλάκη να μπαίνει από πλάγια θέση, όμως οι αμυντικοί απομακρύνουν την μπάλα πριν εκείνη φτάσει στον Νταλαμπέκη [52']Καλή στιγμή για τον Αιολικό, όμως ο Νταλαμπέκης δε βρήκε στόχο μέσα από την περιοχή [46'] Έναρξη Β' Ημιχρόνου Σχόλιο αγώνα ~ Ο Αιολικός προηγείται μέσα στο Χαϊδάρι και με την εμφάνισή του στο Α' Ημίχρονο είναι σίγουρο, πως έχει προβληματίσει τους 500 περίπου φιλάθλους της γηπεδούχου ομάδας, που βρίσκονται στο γήπεδο "Τάκης Χαραλαμπίδης". Το γκολ του Μουτζούρη χωρίζει τις δύο ομάδες και το β' μέρος του αγώνα αναμένεται ιδιαίτερα αγωνιώδες... [45'] Λήξη Α' Ημιχρόνου, Χαϊδάρι - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 0-1 [43']ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!! 0-1!! Ο Αιολικός ανοίγει το σκορ με τον Μάκη Μουτζούρη και παγώνει το "Τάκης Χαραλαμπίδης", σκορπώντας ντελίριο ενθουσιασμού στους 70 και πλέον φίλους του στην κερκίδα [40']Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Χαϊδάρι, όμως το σουτ του Πλουσή απέκρουσε εντυπωσιακά ο Χάρης Αλυσανδράτος [38']Τεράστια ευκαιρία για το Χαϊδάρι με τον Γκαβούδη να συνδυάζεται όμορφα με τον Γκουντελίτσα, το σουτ του οποίου από πλεονεκτική θέση απέκρουσε πάνω στη γραμμή, σαν από μηχανής Θεός, ο Αλέξης Καδής [34']Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Μυτιλήνης, με τον Άκη Μιχαλάκη να επιχειρεί -έπειτα από προσωπική ενέργεια- δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής και την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ Σχόλιο αγώνα ~ Συμπλήρωση μισής ώρα στο ματς Χαϊδαρίου - Αιολικού, με την ομάδα της Μυτιλήνης να στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και να μην έχει κινδυνέψει σε αυτά τα πρώτα 30 λεπτά. Οι παίκτες του Φώτη Κοκκινέλλη προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την ταχύτητα των ακραίων χαφ, ωστόσο όσες φορές έχει φτάσει η μπάλα μέσα στην περιοχή, δε δημιουργήθηκε κλασική ευκαιρία. [14']Καλή στιγμή με τον Μιχαλάκη για τον Αιολικό, το πλασέ του όμως ήταν άστοχο [7']Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, με τον Μάκη Μουτζούρη από πλάγια θέση να σπάει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και τον Καραβίδα να απομακρύνει πριν οι επιθετικοί του Αιολικού γίνουν απειλητικοί Σχόλιο αγώνα ~ Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης, κυλά ο αγώνας στο γήπεδο "Τάκης Χαραλμπίδης". Ο Αιολικός έχει ξεκινήσει δυνατά το ματς πάντως, ελέγχοντας το χώρο του κέντρου και προσπαθώντας να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του, ώστε να μη νιώσει την πίεση του Χαϊδαρίου στα μετόπισθεν. [1'] Έναρξη του αγώνα Συνθέσεις ΧΑΪΔΑΡΙ: Μώτος, Τσούκης, Καραβίδας, Μπελεγρίνης, Γκιώνης, Κωνσταντόπουλος, Πλούσης, Κουντελίτσας, Παναγιωτάκης, Γκαβούδης,, Αποστόλου Στον πάγκο: Αντωνιάδης, Μανδύλης, Σταυριανός, Παπαβασίλης, Μπάτης, Κρατικός, Σουμελίδης ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αλυσανδράτος, Καφαλούκος, Καδής, Καπταγιάννης, Δάρρας, Τσετιροκλής, Μουτζούρης, Διονυσάτος, Νταλαμπέκης, Κροτσίδας, Μιχαλάκης Στον πάγκο: Τσιταντίνος, Δουνιάς, Βαμβουκλής, Καραβασίλης, Βούρος, Σπύρου, Π.Βουργουτζής πηγη: sportlesvos.gr