22/02/2015 - 19:17

ΑΟ Λουτρακίου - Αιολικός 2-1

Την όδγοη νίκη του τη φετινή σεζόν πανηγύρισε το Λουτράκι που έκαμψε εντός έδρας την αντίσταση του Αιολικού με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Μυτιλήνης ήταν ανώτερη και ευτύχησε να προηγηθεί στο 31' όταν ο Μανουσάκης εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Μιχαλάκης.

Η επανάληψη όμως ήταν διαφορετική υπόθεση. Αρχικά το Λουτράκι ισοφάρισε με κεφαλιά του Παπαναστασίου στο 78' (με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για χέρι), ενώ εννιά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με πέναλτι του Σιώκου.

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολόγγης): Καλλιακμάνης, Νώτης, Παπαναστασίου, Σπέτσι, Σουσούνης, Τσώκος, Παπουτσής, Δημάκης (92' Ντερτιλής), Χατζηστάμου (67' Μαυρέλης), Σιώκος, Ζερβός (94' Σπανίδης)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Γόμος, Καλαμιώτης (74' Σπανός), Λίμα (82' Μαγγανάς), Μπακάλης, Σαμπάνης, Παπαζούδης, Γαλάς, Μίχος, Ζαγοριανός, Μιχαλάκης (65' Πασαλίδης), Μανουσάκης.