13/10/2012 - 00:15

Η Δέσποινα Βογάσαρη στο τελικό του Mytilene 2012 Women’s International Tennis Tournament $10.000

Δέσποινα Βογάσαρη

trong style="text-align: justify; ">Η μεγάλη νίκη της Δέσποινας Βογάσαρη που επιβλήθηκε άνετα στον ημιτελικό της αντιπάλου της Καρολίνα Ντάνιελς από την Γερμανία με σκορ 6-3, 6-3 ήταν η σημαντικότερη έως τώρα στιγμή του «ΟΤΕ Mytilene 2012 Women’s International Tennis Tournament $10.000» που διεξάγεται στα γήπεδα της Νεάπολης.

Η ελληνίδα πρωταθλήτρια πήρε το πρώτο σετ σε 45 λεπτά και αφού προηγήθηκε με σκορ 3-0 στο δεύτερο, κατέβαλε την αντίσταση της αντιπάλου της σε συνολικά 1 ώρα και 25 λεπτά.
Έτσι θα αντιμετωπίσει αύριο την Σίλβια Ζαγκόρσκα από την Πολωνία, η οποία στον πρώτο ημιτελικό αγώνα που προηγήθηκε επικράτησε επίσης άνετα της αντιπάλου της Τζούλια Σταμάτοβα από την Βουλγαρία με σκορ 6-3, 6-2.
Ο μεγάλος τελικός αγώνας, που αναμένεται να είναι συναρπαστικός, θα ξεκινήσει αύριο Κυριακή στις 11:30 π.μ.

Είναι η τέταρτη χρονιά που ελληνίδα αθλήτρια καταφέρνει να φτάσει στον τελικό της Μυτιλήνης και καθώς οι Γερασίμου, Γεωργάτου και Παπαμιχαήλ έχουν πάρει τον τίτλο, ευχές όλων είναι η αυριανή μέρα να είναι το ίδιο τυχερή και για την Δέσποινα Βογάσαρη.