02/11/2015 - 01:35

Κέρδισε Μανωλάδα και τραβά προς την κορυφή

Προβλημάτισε και πάλι ο Αιολικός, δύσκολα 2-0 την Μανωλάδα των 10 παικτών…

Μετά από ένα ανούσιο πρώτο ημίχρονο ο Αιολικός παρουσιάστηκε μεταμορφωμένος στο δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο ξέσπασε ο Αιολικός  και πήρε τη νίκη με τη Μανωλάδα, χάρη σε δύο τέρματα του Σίμωση. Οι γηπεδούχοι δεν μπορύν ακόμη να βρουν καλό ρυθμό και αυτό πρέπει να τους προβληματίσει για την συνέχεια.

Τα γκολ σημείωσε ο Σίμωσης στο 47′ και στο 90′, ενώ η Δόξα Ν. Μανωλάδας έμεινε με δέκα παίκτες στο 77′ λόγω αποβολής του Σωτηρόπουλου. Σε καμία περίπτωση όμως το τελικό 2-0 δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα (συνολικά) του ματς.

Παράπονα έχει η Μανωλάδα από την διαιτησία των Κάτοικου, Γεωργακόπουλου (Αθηνών), και Καλογερόπουλου (Χίου).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Κουρής, Γάλας, Λίμα, Μπακάλης, Παπαζούδης, Κριπιντήρης, Ιορδανίδης (90′ Κίστας), Μίχος, Σίμωσης (90′ Σαλταμάρας), Μανουσάκης (74′ Λαλάς), Κέρι.

ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Μίκι Τσίρκοβιτς): Καλιακμάνης, Νιφορόπουλος, Σωτηρόπουλος, Σούλης Στ. (70′ Παναγιωτόπουλος), Παπαδόπουλος, Τσουκαλάς, Μπαρμπαρούσης, Κυριαζόπουλος, Γούρμος, Βάτσης (81′ Αδαμόπουλος), Βραχνής.

Δύο βαθμοί μόνο χωρίζουν τον Αιολικό από την κορυφή.