20/11/2011 - 17:04

Μέχρι το 93' ήταν νικητής ...τελικά όμως Ελλάς Ποντίων – Αιολικός : 1 – 1.

Αυτά δεν γίνονται.Κατάφερε να χάσει ο Αιο ένα τριποντο που κρατούσε μέχρι το τελευταίο λεπτό τωνκαθυστερήσεων.Εχασε πολλές ευκαιρίες να πετύχει και άλλα γκολ,έπαιζε με παίκτη περισσότερο και όμως ο Σιδηρόπουλος ( ο Αιολικός φωνάζει για οφαιντ) στο τελεταίο λεπτό έκανε το 1 – 1.Η Ελλάς Ποντίων έχασε και πέναλτυ στο πρώτο ημίχρονο.Ο Αιο είχε έξι κλασικές ευκαιρίες για γκολ και η Ελλάς Ποντίων πέντε.Αλλά εκείνοι που κράτησαν το σκορ χαμηλά ήταν οι τερματοφύλακες.Σπουδαίοι και οι δύο.Το γκολ για τον Αιολικό πέτυχε στην αρχή του β΄μέρους ο Μίχος και για την Ελλάς Ποντίων στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σιδηρόπουλος.Παιχνίδι για γερά νεύρα από δύο πολύ καλές ομάδες.Καλύτεροι όλων οι Καλαιτζίδης και Λυκούρης.Μπράβο και στις δύο ομάδες.

Συνθέσεις:

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λυκούρης, Γιαννάκης, Τσομπανάς, Σιδηρόπουλος Σ., Χαλκίδης, Καφαλίδης, Δικαιόπουλος, Φλέγκας, Ταμπάκης, Μαυράκης, Δρυμούσης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Καλαϊτζίδης, Αγιακάτσικας, Βούρος, Καπταγιάννης, Αποστολίδης, Μίχος, Βουργουτζής Π., Διονυσάτος, Κάρδαρης, Δελόλμας, Μιχαλάκης