17/11/2014 - 07:21

Βύζας Μεγάρων-Αιολικός 3-1

Τ

ην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Βύζας Μεγάρων, ο οποίος επικράτησε 3-1 του Αιολικού.

Άκρως επιτυχημένο αποδείχτηκε το ντεμπούτο του Βασίλη Στασινόπουλου στον πάγκο των «κιτρινόμαυρων», καθώς συνδυάστηκε με το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς, απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο όπως είναι ο Αιολικός. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 12’, με τον Σελμανάι να εκμεταλλεύεται το λάθος κοντρόλ του Παπαζούδη και με πλασέ να κάνει το 1-0. Οι νησιώτες προσπάθησαν να απειλήσουν, αλλά δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιολικός μπήκε και πάλι πιο δυνατά, αλλά ο Βύζας ήταν αυτός που κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του. Στο 60’ και μετά από στημένη φάση, ο Αλεβίζος με πλασέ έγραψε το 2-0. Οι παίκτες του Βαγγέλη Γούτη συνέχισαν το πρέσινγκ  και στο 86’ ο Παπαζούδης μείωσε με κεφαλιά σε 2-1. Όμως στις καθυστερήσεις, ο Σελμανάι και πάλι εκμεταλλεύτηκε λάθος του Μάππα και έγραψε το 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Βύζας Μεγάρων (Στασινόπουλος): Διαμαντής Χουστουλάκης, Διαμαντόπουλος, Βασιλάκης (85’ Παπαδόπουλος), Δημακάκος, Σιδερής (68’ Βλάχος), Αλεβίζος (76’ Κολιόπουλος), Μιχαλόπουλος, Στρατάκης, Μητσόπουλος, Σελμανάι

Αιολικός (Γούτης): Μάππας, Καδής (65’ Τόρρες), Λένγκα, Παπαζούδης, Μουτζούρης, Μπακάλης (77’ Σεραφίγγος), Μίχος, Γάλας, Μιχαλάκης, Λαλάς (58’ Πασαλίδης), Ζαγοριανός