yle="text-align:justify;">
![SYNANTHSH ME BELGO PRESVH](/lesvosnews.net/sites/default/files/2012/06/synanthsh-me-belgo-presvh1.jpg)
Ο Βέλγος πρέσβης, συνοδευόμενος από τον Επίτιμο Πρόξενο του Βελγίου στη Μυτιλήνη κ. Μιχάλη Λαγκαδά, στα πλαίσια των επαφών του με φορείς της τοπικής αυτοδιοίκησης στη Λέσβο, είχε θερμή συνομιλία με τον Περιφερειάρχη και μεταξύ των πολλών θεμάτων που συζητήθηκαν ήταν και οι προοπτικές ανάπτυξης μίας συνεργασίας, για την προώθηση των νησιών του Βορείου Αιγαίου, ως ιδανικός τουριστικός προορισμός στο Βέλγιο.