Αθλητικά

14/10/2019 - 11:10

Αιολικός και Αχαρναϊκος στο 0-0

Αιολικός και Αχαρναϊκος έμειναν στο 0-0 σε ένα πολύ κακό παιχνίδι για τα μάτια των περίπου 800 θεατών που βρέθηκαν στο Δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης.

Φάουλ του Μπουρούς στο 4′ η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Στο 5′ πλασέ του Πλαβούκου απομάκρυνε πρίν τη γραμμή ο Μπάρκα.

Η μοναδική καλή ευκαιρία του Αιολικού στο πρώτο ημίχρονο καταγράφεται στο πρώτο εικοσάλεπτο μετά απο πάσα του Τσιπά γύριστο σουτ του κορυφαίου του γηπέδου Παλαμουτσή η μπάλα στα εξωτερικά δίχτυα.

Στο 30′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες καθώς ο Αμπαρα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης.

Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος .

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι το ιδιαίτερο. Οι παίκτες του Αχαρναϊκού κλείστηκαν πίσω και πήραν σχετικά εύκολα το βαθμό της ισοπαλίας με τον Αιολικό να βγάζει σημάδια κόπωσης λόγω και των τριών παιχνιδιών σε διάστημα επτά ημερών.

Κεφαλιά του Μπάρκα πέρασε λίγο έξω στο 70′ ενώ σουτ του Μπουρούς βρήκε στα σώματα στο 90′.

Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στον Ταρλά.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ(Γεωργαράς-Παππάς)Σφύρλας,Κρητικός,Μπάρκας,Αγριμάκης,Παρρέλλης(Δρακούλης 80′),Τσομπανέλλης (Σοφιάνης 60′)Κατσίκης,Παλαμουτσής,Τσιπάς,Μπουρούς,Καλόμπο.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ(Μπατίστα)Μπέσσης, Αμπάρας, Τασιούλης, Δούμουρας, Μεγαλοοικονόμου, Κόττας (61′ Στραβομύτης), Πλαβούκος (76′ Πατερίνη), Κυριακίδης, Τσούτσης, Τσεβάς (89′ Παπαθανασίου), Κυρτζιλίδης (55′ Χριστόπουλος)