23/01/2013 - 21:01

Αιολικός - Κηφισιά 1-0

Σε εξ' αναβολής αγώνα ο Αιολικός σημείωσε σημαντική νίκη με σκόρ 1-0. Σκόρερ του τέρματος, ο Χάρης ο Γκόντζος στο 23' μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίχου. Μοιρασμένο το παιχνίδι στα 2 ημίχρονα. Στο πρώτο ο Αιολικός έπαιξε καλύτερα, ενώ αντίθετη εικόνα παρουσίασε το β' ημίχρονο με την Κηφισιά να υπερέχει.
(δείτε τη κάρτα με τη βαθμολογία μετά το σημερινό αγώνα)

Ανακοίνωση παικτών Αιολικού:

"Εμείς οι ποδοσφαιριστές του Αιολικού θέλουμε να διαβεβαιώσουμε τους φιλάθλους ότι θα καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια, προκειμένου η ομάδα να πετύχει το στόχο της.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Πρόεδρο Ταξιάρχη Βέρρο, τον προπονητή Φώτη Κοκκινέλλη και όλους εκείνους που έχουν συστρατευθεί στο δύσκολο αυτόν αγώνα και καλούμε όλους αυτούς που για οποιοδήποτε λόγο έχουν απομακρυνθεί από την ομάδα, να βοηθήσουν με όλες τις δυνάμεις τους την ύστατη αυτή ώρα, προκειμένου ο ιστορικός Αιολικός να βρει το δρόμο του.Οι ποδοσφαιριστές του Αιολικού"

πηγή: aiolikos-fans.gr