Αθλητικά

27/11/2011 - 17:54

Μεγάλη νίκη : Αιολικός – Αχαρναϊκός : 2 – 1

yle="text-align:justify;">Μεγάλη νίκη για τον Αιολικό.Παίζοντας στο πρώτο κυρίως ημίχρονο πολύ καλό ποδόσφαιρο ο Αιο μπροστά σε αρκετούς φιλάθλους στο Ταρλά πήρε ένα παιχνίδι από έναν αντίπαλο αρκετά ισχυρό.Ο Αιο είχε τις ευκαιρίες, είχε το πάθος αλλά δεν κέρδισε μόνο τον Αχαρναικό.Κέρδισε και τους φιλάθλους που παρά το ακατάλληλο της ώρας ήλθαν στον Ταρλά, χάρηκαν ποδόσφαιρο, χειροκρότησαν, φώναξαν και στο τέλος έφυγαν με εκείνο το χαμόγελο που ο Αιο είχε καιρό να τους χαρίσει.Μπράβο.

Στο α’ ημίχρονο και μόλις στο 8′ λεπτό ο Καπταγιάννης χάνει μοναδική ευκαιρία.Το ίδιο και στο 26′ λεπτό ο Μίχος.Ο Δημάκης στο 28′ χάνει ευκαιρία για τον Αχαρναικό.Στο 29′ λεπτό ο Τσουλάκος χάνει μοναδική ευκαιρία.Στο 37′ λεπτό δοκάρι ο Χ»Κυριάκος.Στο τελευταίο λεπτό του α΄μέρους ο Αποστολίδης ανοίγει το σκορ με φάουλ κεραυνό. ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1 – 0 ο Αιο.Μόλις ξεκίνησε το β’ μέρος ο Μίχος πυροβολεί.ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ. 2 – 0 ο Αιο.Χαμός στο γήπεδο και στην κερκίδα.Στο 69′ λεπτό ο Δημάκης κανει το 2 – 1.Στο 94′ χανει ο ίδιος παίκτης μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια.Τελικο σκορ 2 – 1.Το χειροκρότημα που έπεσε στο τέλος του ματς για τον Αιο τα λέει όλα. Μπράβο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αιολικός: Καλαϊτζίδης, Αγιακάτσικας, Βούρος, Καπταγιάννης, Αποσολίδης, Χατζηκυριάκος, Μίχος, Διονυσάτος, Τσουλάκος, Κάρδαρης, Μιχαλάκης

Αχαρναϊκός: Ιντζόγλου, Μάναλης, Νταβαρίνος, Μαγγίνας, Μωυσιαδης, Αθανασόπουλος, Κοκόλης, Δημάκης, Παπαδάκης, Χριστόπουλος, Λαναράς

Την μετάδοση του αγώνα για το Ράδιο Καλλονή έκανε ο Στρ.Τσιντώτας.

πηγη: ΡΑΔΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗ