01/10/2018 - 06:39

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς (1-1) Χαραυγιακός και Αιολικός στην πρεμιέρα

Όλα μοιρασμένα ήταν στο γήπεδο Ηλιούπολης στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Χαραυγιακός και Αιολικός Μυτιλήνης μοιράστηκαν βαθμούς, γκολ και ημίχρονα.
Στο α’ ημίχρονο ο Αιολικός πιο έμπειρος ήταν πιο ουσιαστικός και αφού προηγήθηκε 1-0 στο 31′ με τον Βεζυρτζόγλου, έχασε και μια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του. Στο β’ ημίχρονο η νεανική ομάδα του Χαραυγιακού ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 60′ ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ του Καπταγιάννη στην προσπάθεια του να αποκρούσει.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαχαρόπουλος (Καλλής-Βιντσεντζάτος).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Λ.Ρόππας ): Βακερλής Σ., Τσίρος, Ράμμος, Condi, Μαραγκουδάκης, Τουγουντζόγλου, Κασσιανός, Ρόππας, Μπαλάσκας (52′ Βιεννάς), Φερεντίνος, Γιαννόπουλος (76′ Αγγελόπουλος).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απ. Στύλος): Ζαχαρής, Κρητικός, Αδαμόπουλος, Τάχιας (46′ Καπταγιάννης), Βαλλιός, Κατσίκης, Τιάγκο, Τσομπανέλης (79′ Ποτουρίδης), Βεζυρτζόγλου, Διαμαντίδης, Λαμπράκης (72 ‘ Λάλλας)