16/10/2019 - 19:50

Τεράστια πρόκριση Αιολικού

Τεράστια πρόκριση Αιολικού 1-0 τη Νίκη Βόλου, με σούπερ Σφύρλα.
Μεγάλη εμφάνιση και μεγαλειώδη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας για τον Αιολικό που κατάφερε να αποκλείσει τη Νίκη Βόλου αφού τη νίκησε στο Ταρλά με 1-0.

Μπορεί οι δύο ομάδες να έχουν διαφορά μιάς κατηγορίας όμως με πάθος , ψυχή και σε πολύ μεγάλη μέρα τον γκολκίπερ Νίκο Σφύρλα,  η ομάδα της Λέσβου τα κατάφερε περίφημα.
Το χρυσό, ιστορικό γκόλ πρόκρισης πέτυχε ο Γιώργος Σοφιάνης στο 13' μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπουρού.
Στην επανάληψη η Νίκη πίεσε για την ισοφάριση αλλά ο εξαιρετικός γκολκίπερ Σφύρλας είπε όχι σε δύο μεγάλες ευκαιρίες του Κάπου στο 81, 83'.
Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πάλι ο Κάπου σε τετ α τετ νικήθηκε από τον Σφύρλα που σίγουρα ήταν η μορφή του μάτς.